Nõuanded: 7 tegevust, mida koos lastega kodus teha
Eriolukord on kestnud juba kuu aega. Lastega on kõik mängud juba ära mängitud ja nad on hakanud igavusest juba pättusi tegema. Mõnikord pole ka tahtmist lastega õue minna, seega peab kodus olema. Mida siis ikkagi koos lastega kodus teha?
Tubased tegevused lastega
Õues sajab vihma või lihtsalt pole tahtmist koos lastega õue minna. Tubaseid tegevusi on erinevaid, järgnevalt toome välja 7 tubast tegevust.
Tehke koos lapsega takistusrada
Selle tubase tegevuse korraldamiseks pange rivvi toolid ja lauad, millest saab üle ronida või mille alt saab läbi pugeda. Maalriteibiga võib maha teipida ka alad/tsoonid, kuhu peale ei tohi astuda või kust peab näiteks hüpates läbi liikuma. Takistusrajale võite panna ka riidest tunneli või pallimere, kui teil on need kodus olemas. Ka tugevamaid karpe, mille peale võib astuda saab kasutada takistusrajal Laske lapsel esialgu takistusrada niisama läbi käia. Hiljem võite lasta tal ka takistusrada läbida aja peale.
Uued lauamängud
Tõenäoliselt olete saanud selle eriolukorra ajal lastega tunduvalt rohkem koos aega veeta ja kõikide kodus olevate lauamängudega on juba mitmeid-mitmeid kordi mängitud. Seetõttu oleks mõistlik tellida kuskilt e-poest mõni selline lauamäng, mida te pole varem mänginud. Nii jagub põnevust teile endale kui ka lastele. Eriti head on lihtsamad lauamängud, millega mängimisega saavad lapsed ise hakkama.
Meisterdage koos lapsega maja
Selle tubase tegevuse jaoks on vaja: pappkarpe, kääre, liimi ja teipi. Pappkarpidest võib meisterdada igasuguseid maju ja hooneid näiteks nukumaja, lossi, autogaraaži või -rada. Hiljem kui karpidest ehitatud maja on valmis saanud, võib selle ka üle värvida ning sinna sisse mööblit meisterdada.
Tubane mini-liivakast
Selle jaoks läheb vaja madala äärega suuremat kaussi või karpi, liiva ja liivavorme. Kallake liiv karbi põhja ning laske lapsel teha liivavormidest kujukesi. Soovitatav oleks liivakastiga mängida ühe koha peal, siis ei satu liivaterakesed igasse tuppa.
Laske lapsel sorteerida asju
Kindlasti on kõigil kodus mingeid pisikesi asju nagu näiteks nööbid, värvipliiatsid, viltpliiatsid või midagi taolist. Võta tavaline a4 suuruses paber ja joonista sinna värviliste pliiatsitega ringid. Lase lapsel sorteerida neid väikeseid asju värvi järgi ringidesse. NB! Kui tegemist väga väikese lapsega, näiteks alla kolme aastase lapsega, siis sorteerige suuremaid asju, mis ei mahu suhu, sest väikesed lapsed kipuvad asju suhu pistma ja see võib lõppeda halvasti.
Valmistage koos lastega lõbusat toitu
Söögitegemine on nii kui nii vajalik igaks päevaks. Miks mitte kaasata lapsi ka toidu valmistamisse. Eriti vahva on, kui teeksite koos lastega toidu lapselikumaks ja mängulisemaks. See tähendab siis, et toit võiks välja näha nagu mõni loom, lind või hoopis midagi põnevamat. Näiteks tavalise võileiva saab palju põnevamaks muuta, kui panna sinna peale veel 2 ümmargust kurgiviilu silmadeks, ühe kirsstomati ninaks ja paprikaviilu suuks. Nii on võileival nägu. Kaasates lapsi söögitegemisse, on suurem võimalus, et toidustreiki ei teki ja et nad ka enda tehtud toidu kenasti ära söövad.
Kasvatage maitsetaimi
Selle jaoks läheb vaja: mulda, maitsetaimede seemneid ja lillepotti. Palge koos lapsega seemned mulda ja kastke neid. Iga päev võib käia vaatamas, kas taim on juba kasvama hakanud. Hiljem, kui maitsetaim on juba suureks kasvanud, saab kasutada seda toitude maitsestamiseks.
Lastega kodus olles tubaseid tegevusi jagub. Postituses tõime välja mõned tegevused, mida saab teha koos lastega kodus olles.