Beebi ja beebitekk

Beebitekk on peaaegu kõikide emade beebile vajalike asjade nimekirjas ja beebile soovitatakse osta isegi mitu erinevat tekki. Näiteks ühe teki beebile vankrisse, teise voodisse, et beebil oleks mõnus ja soe. Kui beebi magab teki all, siis kindlasti on vaja aeg-ajalt kontollida, et tal ei oleks külm ega palav ning et ta ei oleks tekki endale üle pea tõmmanud.
Tänapäeval on beebitekkide valik poodides ja ka e-poodides väga lai. Tekke on erinevates mõõtudes ja erinevatest materjalidest, mõned tekid on õhemad, mõned paksemad jne. Postitusest leiad informatsiooni erinevate beebitekkide kohta, beebitekkide mõõtudest nimekirja ning soovitusi, millist beebitekki valida?

Beebitekid

  • Baikatekk – See on ilmselt kõigile ”vanast” ajast tuttav tekk. Baikatekid sisaldavad 100% puuvilla ja on väga head tekid. Kahjuks aga ei säilita tekk peale pesu alati oma esialgset välimust ja pehmust. Peale pesemist muutub tekk kuivades tavaliselt väga kõvaks ja seda ei ole enam hea kasutada.
  • Fliisist beebitekk– pehme, mõnus ja soe. Fliisist beebitekki tohib ka masinas pesta ja see säilitab ikka oma pehmuse. Fliisist tekid on tavaliselt valmistatud polüestrist.
  • Kootud beebitekk– neid on erinevatest materjalidest, näiteks meriinovillast või puuvillast. Puuvillased kootud beebitekid on tavaliselt õhemad ja sobivad kenasti ka suvel beebile vankrisse. Meriinovillast beebitekid sobivad kasutada pigem külmemal ajal.
  • Suletekk hoiab väga hästi sooja ja sobib külmaks ajaks. Mõned suletekid on pestavad ja mõned mitte. Suletekk ei sobi kõigile – mõned beebid võival olla allergilised sulgedele.
  • Villatekk hoiab samuti väga hästi sooja. Kõik villatekid ei ole pestavad, kui soovite lapsele villatekki osta, valige kindlasti pestav villatekk. Tasub ka teada, et villatekk kõigile ei sobi, sest mõned inimesed võivad olla allergilised villale.

Beebitekkide mõõdud

Eriti keeruline tundub asi beebitekkide mõõtudega: erinevaid mõõtusid on palju ja keeruline on hiljem leida tekile sobivaid tekikotte.
Põhilised beebitekkide mõõdud:
75×100
100×120
110 x140

Milline beebitekk valida

Mõistlik oleks beebile valida mitu tekki: paksem ja soojem tekk külmaks perioodiks ning õhem tekk palavateks ilmadeks. Tekk peaks kindlasti olema pestav, sest see võib kergesti mustaks minna. Beebitekk on ka hea katsikukingitus, sest kunagi ei saa tekke olla liiga palju. Meie e-poes leiad Boboli beebitekid.