Ilm muutub meil iga päevaga – üks päev sajab vihma ja järgmine päev juba lund. Kirjutame veidi sellest, kuidas last riietada vastavalt ilmale ehk siis mida lapsele selga panna nii külma kui ka sooja ilmaga. Last õigesti riietades on tal mugav, soe ja hea olla. Õige riietus aitab ära hoida külmetamist ja ülekuumenemist.
külma ilmaga?

Mida lapsele selga panna külma ilmaga?

Lapse riietamine on lihtne: kuldreegel on see, et lapsele võiks panna ühe kihi rohkem riideid selga, kui endale. Ühe kihina läheb arvesse ka tekk vankrilapsele või siis vankrikorv. Külma ilmaga õues olles jälgi oma last. Aeg-ajalt võid kontrollida, kas lapsel on soe, seda saad teha, kui katsud ta kukalt. Juhul kui kukal on soe, on kõik hästi, kui kukla tagant on higine, oled lapsele liiga palju riideid selga pannud. Kindlasti jälgi ka seda, et laps üle ei kuumeneks, sest sellel võivad olla päris kurvad tagajärjed.

Talvel last riietades vali talle kindlasti korralikud õueriided ja ka jalanõud, vaid nii saad olla kindel, et lapsel on soe. Pakase ja külmaga on eriti oluline, et lapsel oleksid korralikud ja soojapidavad kindad, müts ja sall (või müts-sall), kombekas (või jope ja pükste komplekt) ja talvesaapad. Hästi hoiavad sooja ka meriinovillased riided, sellest, miks meriinovill hea on, saate lugeda SIIT.

Kuidas riietada last sooja ilmaga?

Suvel on õues tavaliselt soe. 24 ja rohkemate soojakraadidega piisab lapsele vaid ühest kihist riietusest. Igaksjuhuks võid alati kaasa võtta õhema jakikese või teki, kui ilm peaks järsult jahedamaks minema. Suvel eelista õhemaid mütse beebidele. Lastele eelista suvel nokamütse, kaabusid, kübaraid – need kõik kaitsevad lapse pead päikese eest ja vaid nii saad vältida päiksepiste tekete.

Proovige vältida vastsündinu otsese päikese käes olemist ja seda eriti keskpäeval, mil on UV-indeks kõrgeim. Hoia beebit päikse eest varjus – selleks on hea, kui vankril on pikk kaarvari. Igaksjuhuks võid mõelda ka päikesekreemi peale. Kindlasti loe konkreetse päikesekreemi etiketi pealt, mis vanusest lastele soovitatakse seda kreemi kasutada.

NB! Kui su laps sündis enneaegsena, siis kindlasti järgi haiglast saadud soovitusi lapse riietamise osas, sest enneaegsetel lastel areneb termoregulatsioon ajapikku.