Lastega reisile: mida pakkida kaasa

Väikeste lastega puhkusereisile minek võib olla üsna keeruline katsumus. Hiigelsuur pagas, mähkmed, mänguasjad, väsimusejonn – see kõik kõlab pisut hirmutavalt ja tekitab stressi. Tegelikult on lastega reisimine lihtne, kui tead, mida võiks kaasa võtta ja mida mitte. Loe edasi ja saad teada, mida ei ole vaja reisikohvrisse pakkida ja mille peaks kindlasti kodunt kaasa võtma.

Mida ei ole vaja kaasa võtta:

  • Tervet garderoobi

Sageli reisitakse jahedast sihtkohast tunduvalt soojemasse. Seega ei ole mõtet pakkida kaasa rohkesti kampsuneid, salle ja muid külma hooaja riideid. Enne sõitu uuri kindlasti, milline ilm on sihtkohas – see aitab teha paremaid otsuseid. Tavaliselt on reisil olles võimalik külastada ka kohalikke poode, kui tõesti juhtub, et midagi olulist jäi maha, saab lihtsalt osta uue vajaliku asja.

  • Suurt osa ravimikapi sisust

Jah, lapsed kipuvad haigestuma just kõige ebasobivamal ajal. Selle asemel, et võtta kaasa igat liiki ravimeid (allergiaravimid ja krooniliste haiguste ravimid on erand), koosta sihtpunktis asuvate traumapunktide nimekiri. Nõnda tead, kuhu tõsise probleemi puhul kohe pöörduda. Muul juhul piisab ilmselt päikesekreemist, palavikualandajast ja plaastritest.

  • Hunnikut mähkmeid, salvrätte

Paki neid asju kaasa ainult nii palju, kui läheb vaja reisi ajaks. Kohale jõudes on need tarbed saadaval mistahes toidupoes või apteegis (kui te ei reisi just väga eksootilisse paika).

  • Rätikuid

Kui ööbite perega mõnes motellis, hotellis või puhkekeskuses, siis leidub seal tõenäoliselt nii vanemate kui laste jaoks piisavalt rätikuid. Sellisel juhul, kui ööbimiskohast just spetsiaalselt teada ei anta, et oma rätik tuleb kaasa võtta, tasub end nende tassimisest kindlasti säästa.

  • Palju-palju eri sorti jalanõusid

Võta lapse jaoks kaasa vaid kõige mugavamad jalanõud ja vaid üks paar tagavaraks.

  • Liiga palju snäkke

Mõtle läbi, kui palju suupisteid vajate üksnes reisi ajal ja tee kindlaks, kus asuvad sihtkohas toidupoed.

  • Kõiki kodus olevaid tehnikavidinaid

Nutitelefonid, tahvel- ja sülearvutid- kas neid kõiki on tõesti vaja? Proovi teha pigem mõistlik otsus, mida neist reaalselt reisi ajal kasutada plaanid ja mida pigem mitte.

Mida pead kindlasti kaasa võtma:

  • Desinfitseeriv pihusti või antibakteriaalne kätegeel. Väga kasulik ja vajalik asi kogu reisi ajal.
  • Kraadiklaas. Jah, kogu ravimikapi sisu ei ole tarvis kaasa võtta, kuid kraadiklaas võiks kindlasti käepärast olla, sest mõnikord ei saa lapse laupa katsudes aru, kas tal on palavik või mitte.
  • Väikesed käärid. See võib tunduda imelik soovitus, kuid nende abil on näiteks paljude pakendite avamine hõlpsam.
  • Lemmikkaisukas. Kui lapsel on olemas kõige tähtsam lemmikmänguasi või -kaisukas, mis aitab tal magama jääda, rahuneda ja on lihtsalt parim sõber, siis ei tohi see mingil juhul maha jääda.
  • Mõni arendav mäng või raamat. Kindlasti on pikal reisil „elupäästjaks“ nutiseade, millega mängides on laps ülimalt rahul, kuid seda vahendit ei ole soovitatav kasutada liiga kaua järjest. Soovitatav on kaasa võtta hoopis mõned nuputamis-, kleepsu- ja värviraamatud, mis aitavad samuti pikka sõiduaega põnevamalt mööda saata.
  • Nokamüts lapsele. Nokamüts on väga praktiline, sest aitab kaitsta last päikesepiste ja kuumarabanduse eest.
  • Kindlustus. Iial ei tea, mis juhtub ja miks võib järsku olla tarvis arstiabi. Seega Euroopa piires reisides peab kindlasti kaasas olema Euroopa ravikindlustuskaart, mis tagab sihtriigis arstiabi. Lastega reisi plaanides tuleb kindlasti teha endale ka selgeks, miks võib vajalik olla reisitõrkekindlustus ja meditsiinilise kaitsega reisikindlustus.

Lastega reisimine on tegelikult väga tore, kui oled õigesti ette valmistunud. Lõbusat  ja turvalist reisi!