Gugguuu ettevõte sai alguse kahest õest, kellel mõlemal oli kolm last. Õdedel oli probleem laste riietega: need jäid lastele ruttu väikeseks ja kulusid kiiresti. Seetõttu pidid õed väga tihti uuendama laste garderoobi ja ostma neile uusi riideid. Õed olid riiete osas väga nõudlikud, lisaks meeldisid neile erksavärvilised riided. Neil oli väga keeruline leida lastele selliseid riideid, mille välimus neile meeldis ja isegi kui see õnnestus ning nad leidsid sobiva disainiga riideid, oli lasteriiete kvaliteet halb või ei olnud sobivat suurust. Niisiis hakkasid nad omavahel nalja tegema, et võiks teha oma ettevõtte, mis toodab lasteriideid.

Entusiasm oma brändi loomise mõttest kasvas peaaegu sama kiiresti, kui nende lapsed. Seega hakkas vanem õde tõsiselt mõtlema oma firma loomise peale. Mõlemad õed õppisid veel ülikoolis ning loengute ajal hakkas vanem õde joonistama oma riidekollektsiooni kavandeid. Mõne aja pärast oli tal märkmik kavandeid täis ja esimene riidekollektsioon valmis. See kollektsioon oli Põhjamaade stiilis ning iga detail oli valitud hoolikalt ja lõiked olid läbimõeldud, et tagada parimat kvaliteeti. Tulemuseks oli ajatu ja värviline disain, mis meeldis mõlemale õele.

Nad asutasid Gugguu 2012. aasta kevadel ja hakkasid kohe ka otsima parimaid kangaid ning tehast. Asutajad teadsid hästi oma väärtusi ning neile ei piisanud ainult sellest, et kangas oleks väga hea, see pidi olema ka keskkonnasõbralik, mugav ja eetiliselt toodetud. Olles näinud sadu kanganäidiseid ja neid testinud, leiti sobivad kangad Soome ja Eesti tarnijatelt. Lisaks leiti samadest riikidest ka tehased, mis järgisid samu väärtusi.