meriinovillast lõngakera

Meriinovillast lasteriided

Viimastel aastatel on meriinovillast valmistatud lasteriided saanud väga populaarseks. Paljud lapsevanemad on meriinovillast toodetest väga suures vaimustuses: lastele ostetakse nii meriinovillast mütse, salle kui ka pükse ja pikkade varrukatega särke. Mis on meriinovill, mis selle nii eriliseks ja miks lapsevanemad sellest nii vaimustuses on?

Mis on meriinovill?

Meriinovill on 100% looduslik materjal, mida saadakse meriinolammastelt.   

 Meriinovillal on mitmeid positiivseid omadusi:

  1. Meriinovillast valmistatud riided on pehmed ja mõnusad. Neid võib kanda ka riietuse esimese kihina ehk siis naha vastas. Näiteks, kui tavalisest villast valmistatud sokid on naha vastas väga ebamugavad ja ajavad sügelema, siis meriinovillast sokkidega sellist probleemi pole.
  2. Meriinovillast riided on ka niiskena soojad. Erinevalt puuvillast riietest, mis muutuvad niiskena külmaks. Kui oled lapse liiga paksult riietanud ja ta hakkab higistama, on meriinovillast tooted naha vastas ikkagi soojad.
  3. Meriinovill aitab reguleerida kehatemperatuuri. Külma ilmaga aitab hoida soojust ja sooja ilmaga jahutab.
  4. Elastsus – meriinovillast riided on elastsed ja venivad, venitades need taastavad oma esialgse kuju.
  5. Meriinovill on hingav materjal. Meriinovilla kiud imavad niiskust. Seejärel juhivad niiskuse kehast eemale.
  6. Lihtne hooldada – paljusid meriinovillast riideid võib pesta pesumasinas ja isegi kuivatiga kuivatada. Kindlasti järgi hooldusjuhiseid konkreetsel tootel, mõned tooted vajavad siiski käsipesu.
  7. Meriinovill ei tekita staatilist elektrit.
  8. Meriinovillast riided on UV-kindlad.
  9. Kergus- meriinovillast riided on kergemad, kui tavalisest villast riided.

Meriinovilla peamiseks puuduseks on kõrgem hind võrreldes teiste materjalidega. Kuna meriinovill juba on kallim, on kallimad ka meriinovillast valmistatud lasteriided.

Meriinovilla hooldamine:

  1. Meriinovillast riiete puhul eelista käsipesu. Niimoodi säilib toote välimus kauem.
  2. Meriinovillast asju pese ümberpööratult.
  3. Järgi alati hooldusetiketti – seal on juhised õigeks hoolduseks.
  4. Meriinovillast riideid pesumasinaga pestes vali villa pesuprogramm. Pese meriinovilla alati madala temperatuuriga. Maksimaalselt 40 kraadiga.
  5. Kasuta spetsiaalset villa pesemiseks mõeldud pesuainet. Nii säilivad meriinovillased riided kauem ilusana.
  6. Ära kasuta loputusvahendit ja pesuvalgendit – need rikuvad meriinovillast tooted ära.

Meriinovill on looduslik materjal, millel on palju positiivseid omadusi. Lasteriiete puhul on mugavus ja vastupidavus väga oluline. Kuna meriinovillast valmistatud lasteriided on pehmed ja mugavad, sobivad nad ideaalselt kõigile lastele.

2 replies

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Kasuta riiete pesemisel õiget pesuvahendit. Näiteks villast riideid tuleb pesta spetsiaalse pesuainega. Trenni- ja spordiriideid on soovitatav pesta spetsiaalse spordiriiete jaoks mõeldud vahendiga. Meriinovillast ja meriinovillaste riiete hooldamisest kirjutasin siin. […]

  2. […] Lapse riietamine on lihtne: kuldreegel on see, et lapsele võiks panna ühe kihi rohkem riideid selga, kui endale. Ühe kihina läheb arvesse ka tekk vankrilapsele või siis vankrikorv. Külma ilmaga õues olles jälgi oma last. Aeg-ajalt võid kontrollida, kas lapsel on soe, seda saad teha, kui katsud ta kukalt. Juhul kui kukal on soe, on kõik hästi, kui kukla tagant on jahe, on lapsel külm ja peaksid ruttu talle soojemad riided panema, vankrilapsele teki peale või hoopis tuppa sooja minema. Kui kukla tagant on higine, oled lapsele liiga palju riideid selga pannud. Kindlasti jälgi ka seda, et laps üle ei kuumeneks, sest sellel võivad olla päris kurvad tagajärjed. Talvel last riietades vali talle kindlasti korralikud õueriided ja ka jalanõud, vaid nii saad olla kindel, et lapsel on soe. Pakase ja külmaga on eriti oluline, et lapsel oleksid korralikud ja soojapidavad kindad, müts ja sall (või müts-sall), kombekas (või jope ja pükste komplekt) ja talvesaapad. Hästi hoiavad sooja ka meriinovillased riided, sellest, miks meriinovill hea on, saate lugeda SIIT. […]

Comments are closed.