Mitu nippi, kuidas väsinud riideid uuendada
Mida teha riietega, mis on saanud kandjale väga armsaks, kuid on ajaga kaotanud oma uuelaadse välimuse? Rõivaese võib olla muutunud topiliseks, peita endas auku või ehk isegi mõnda koledat plekki. Äraviskamisega ei tasu liialt kiirustada – enne võiks proovida teha riietele uuenduskuuri, sest väsinud riiete uuendamine polegi nii keeruline. Vaatame, kuidas täpsemalt.
Topiline pind taas siledaks
Mõnikord ei ole pluusil või seelikul muud viga, kui ainult säbruliseks-topiliseks muutunud kangas. Selline välimus pole aga eriti kena ja esimese reaktsioonina tundub, et muidu täiesti korralikust rõivatükist tuleb loobuda.
Tegelikult on nii, et kui sinu majapidamises veel spetsiaalset topieemaldajat ei ole, siis tasub see kindlasti soetada, sest tegemist on tõeliselt kasuliku seadmega. Topieemaldajaga tegutsemine on lihtne ja omamoodi isegi lõbus. Olgu kampsun või tekk, pärast tupsude kaotamist näeb see kahtlemata palju värskem välja!
Mõnikord soovitatakse toppe ja ebemeid eemaldada hoopis ühekordse raseerija abil, kuid sellise tegevusega peaks olema pigem ettevaatlik, et kangast mitte kahjustada. Spetsiaalse seadme kasutamine on kahtlemata palju mugavam lahendus.
Kiuslikud plekid
Kelle peres on lapsi, need teavad, et plekkideta ei möödu poolt päevagi. Tegijatel ju ikka juhtub! Kuid vahel on just kiuslik plekk see, mis rikub muidu toreda ja uueväärse riideeseme ära. Enne käega löömist tasub proovida mitut tuntud plekieemaldusnippi. Mõni neist ehk toimib.
Plekkide eemaldamiseks:
- Katseta äädikat ja söögisoodat – rasked plekid nagu tomat, rasvakriit, kokakoola, ketšup jne – võivad edukalt kaduda, kui töötled plekke just nende kahega.
- Kasuta sapiseepi – see on teada tuntud supervahend, mis aitab kiuslikest plekkidest jagu saada.
Paljudel juhtudel sõltub eemaldamise viis pleki päritolust ja sellest, kas tegemist on uue või juba vana ning kuivanud plekiga. Kindlasti tasub pisut internetis surfata ja infot uurida – sest võib-olla leiad just sedasi kõige parema ja kiirema variandi, kuidas konkreetsest plekist lahti saada.
Meelt ei tasu heita isegi siis, kui lapse lemmikpluusil laiutav plekk ei anna mitte mingil viisil alla. Viimase võimalusena saab pleki varjamiseks kasutada mingit toredat aksessuaari või katta selle näiteks tekstiilivärvidega tehtud vahva joonistusega.
Väsinud riiete uuendamine on võimeka pesumasinaga lihtsam
Kaasaegsetel pesumasinatel ja kuivatitel on palju häid funktsioone, mille eesmärk on täpselt see, millest praegu räägime – parim rõivahooldus. Näiteks on mõnel pesumasinal sisse ehitatud aurufunktsioon, mis tähendab, et kuuma auru abil eemaldatakse kortsud ning puhastatakse ja värskendatakse riideid põhjalikult. Pesupesemine on nõnda tõhusam, sest tulemuseks on hooldatud ning pehme kangas. Seega on tänapäevaste funktsioonidega pesumasin või kuivati hea investeering, sest see kohtleb riideid õrnalt, mis tähendab, et riiete „väsimist“ saab ennetada.
Riided veelgi armsamaks
Nende jaoks, kellele on antud pisut käsitöösoont ja loomingulist mõtlemist, ei ole riiete uuendamine keeruline töö, vaid pigem vahva väljakutse. Nõnda saab põnni püksipõlves olevast august näiteks värvikas hambuline koll ja riideese muutub kandjale veelgi armsamaks. Põnevaid ja fantaasiarikkaid parandusvõtteid leidub rohkesti – vaata vaid ringi, kasuta pisut kujutlusvõimet ja lase osavatel näppudel käia!
Õmblemist armastavatele inimestele on asi veelgi huvitavam – internetis leidub palju põnevaid õpetusi, kuidas teha näiteks t-särgist kleit või teksapükstest käekott. „Kukekaks“ muutunud, kuid muidu parajad püksid saab kerge vaevaga muuta lühikesteks või põlvpüksteks. Sellega saavad hakkama ka need, kes peenemat õmblustööd pigem väldiksid.
Niisiis – lemmikrõivastest ei pea tingimata loobuma, kui nende välimus on pisut väsinud ja üldmuljet varjutab mõni auk või plekike. Võimalusi riiete värskendamiseks ja neile uue elu loomiseks leidub rohkesti. Veelgi enam – taaskasutus on praegu igati tänuväärne teguviis!