riiete pesemine

Riiete pesemine on meil kõigil iganädalane kui mitte igapäevane kohustus. Me kõik tahame kanda puhtaid riideid. Kuidas siis riideid pesta nii, et nad säilitaksid võimalikult kaua oma esialgse välimuse?

Nõuanded riiete pesemisel

  • Järgi riidehoolduse juhiseid tooteetiketil. Tooteetiketil on tavaliselt kirjas, kas rõivaid tohib pesumasinas pesta ja kui, siis mis temperatuuril; kas riiete kuivatamiseks tohib kasutada pesukuivatit, ja mis režiimil; millise kuumusega võib riideid triikida. Mõnikord on etikettidel kirjas ka, millist pesuainet kasutada ja mida mitte. Näiteks võib hooldusjuhendis kirjas olla, ei toodet pestes ei tohi kasutada pesuloputusvahendit.
  • Pese riideid värvide kaupa. Näiteks jälgi riiete pesemisel, et valgete riiete hulka ei satuks muud värvi riideid, muidu võid rikkuda ilusad lumivalged riided ära.
  • Kasuta riiete pesemisel õiget pesuvahendit. Näiteks villast riideid tuleb pesta spetsiaalse pesuainega. Trenni- ja spordiriideid on soovitatav pesta spetsiaalse spordiriiete jaoks mõeldud vahendiga. Meriinovillast ja meriinovillaste riiete hooldamisest kirjutasin siin.
  • Jälgi pesuvahendi kogust. Tavaliselt on pesupulbri või -geeli pakendil kirjas, kui palju peaks vahenit panema pesumasinasse. Mõnikord on pesumasina korgil juba peale ära märgitud jooned milliliitritega – nii saad vajaliku pesuaine koguse kiiresti mõõta. Juhul kui pesuaine pakendil ei ole korki, võid mõõteanuma ise lisaks osta. Kasutades liiga palju pesuainet, ei suuda pesumasin seda oma pesutsükkli ajal riietest välja loputada ning pesuaine jäägid jäävad riietesse.
  • Plekide eemaldamine. Riiete pesemine tundub lihtne, aga kuidas on lood plekkidega? Paljud emad soovitavad plekkide eemaldamiseks kasutada sapiseepi. Sapiseep on hinna ja kvaliteedi suhtes parim asi plekkide eemaldamiseks. See saab hakkama nii beebipüree plekkide kui ka mustikaplekkidega. Kõige parem on enne riiete pesemist internetist otsida, mis sobib konkreetse pleki eemaldamiseks kõige paremini.
  • Jälgi, et ka pesumasin ja kuivati oleksid puhtad. Mustus ja ka mõned pisividinad, mis on pesuhunnikuga masinasse sattunud, eemalda kindlasti pesumasina tihendite vahelt ära peale igat pesukorda. Pesukuivati filtritesse kogunenud tolm eemalda ära peale igat kuivatustsükklit ja tühjenda ka veepaaki iga kord. Hoides pesumasinat ja -kuivatit puhtana, võid kindel olla, et mustus ei kandu uuesti just pestud riietele.

Riiete pesemine on lihtne, kui järgid hooldusetiketti, kasutad õiget pesuvahendit ja -programmi ning kannad hoolt ka selle eest, et pesumasin ja kuivati oleksid puhtad. Riiete õige hooldus tagab selle, et riided püsivad kaua kaunid ning säilitavad oma esialgse välimuse.